צור קשר

הירשמו לקבלת
עדכונים והטבות

מחקר: ילדים שקיבלו תוספת ויטמין D חוו פחות אירועי שפעת בחורף

 

מחקר חדש בדק ילדים בגילאי בית הספר במהלך חודשי החורף, ומצא היארעות נמוכה של זיהומי שפעת מסוג A בקרב הילדים שקיבלו תוסף ויטמין D3

 

האם קיים קשר בין מתן תוספי ויטמין D לבין היארעות שפעת מסוג A בילדים? מחקר חדש, שבדק ילדים בגיל בית הספר, מצא כי קיים קשר כזה.

 

מהלך המחקר:

במסגרת מחקר אקראי, מבוקר וכפול סמיות, קיבלו הילדים תוסף ויטמין D3 במינון 1,200 יחב"ל ביום, או פלסבו (ביקורת), בתקופה שבין דצמבר 2008 למרץ 2009 (תקופת החורף). היארעות זיהום שפעת מסוג A אובחנה על ידי בדיקת RIDT (Rapid Influenza Diagnostic Test) מדגימות משטח מהלוע והאף.

 

לטענת החוקרים, למיטב ידיעתם, לא נבדק בעבר במחקר איכותני הקשר בין ויטמין D ושפעת עונתית, אם כי בסקירות קודמות נמצא קשר בין ויטמין D וזיהומים בדרכי הנשימה העליונות

 

תוצאות המחקר: 

נמצא כי תוספת ויטמין D במהלך החורף הפחיתה היארעות זיהומי שפעת מסוג A בילדים בגיל בית ספר. הירידה בהיארעות השפעת הייתה בולטת יותר בילדים שלא לקחו תוספי ויטמין D אחרים ושהתחילו את הגן אחרי גיל 3.

 

מסקנת המחקר:

תוספת ויטמין D לילדים בגיל בית ספר עשויה להוביל להיארעות נמוכה של זיהומי שפעת מסוג A. החוקרים מוסיפים כי מדובר במדגם קטן יחסית של ילדים ויש לערוך מחקרים נוספים בנושא.

 

מתוך: 

Am J Clin Nutr. 2010;91(5):1255-60

 
הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות
אומגה 3 משפר כישורי למידה
6 כריכים לחזרה בריאה לבית הספר
עוברים לתזונת חורף
7 מיתוסים המלווים אותנו בחורף
5 הסודות הבריאים של החורף
כך תשמרו על בריאות ילדיכם החורף
כל מה שרציתם לדעת על החורף והתעטשתם לשאול
מתכונים מחממים לקטנטנים
לא עוד ביס בשביל סבתא