צור קשר

הירשמו לקבלת
עדכונים והטבות

חשיבות חומצות השומן LC-PUFA בהתפתחות התינוק

תינוקות שקיבלו את ה- LC-PUFA באמצעות חלב האם ו/או באמצעות תחליף החלב – זכו להתפתחות שכלית וחדות ראייה טובים יותר מתינוקות שקיבלו תחליף חלב אם ללא התוספת

 

LC-PUFA הוא מרכיב שומני ממשפחת אומגה 3 ואומגה 6 שקיים בחלב אם ויש לו חשיבות עצומה בהתפתחות המוח ומערכת הראייה של התינוק.

 

חומצות השומן DHA (אומגה 3 ) ו- ARA (אומגה 6) הן חומצות השומן הרב-בלתי-רוויות החשובות בשלבי ההתפתחות המוקדמים של מערכת העצבים המרכזית בעובר. DHA היא חומצת השומן היחידה שנמצאת בכמויות משמעותיות במוח, וחומצת השומן AA היא החשובה מבין חומצות השומן ממשפחת אומגה 6.

הריכוזים הגבוהים ביותר של חומצות השומן
DHA ו- AA נמצאים בחומר האפור שבמוח, במיוחד בממברנות של הסינפסות העצביות (אזורי המגע בין תא עצב אחד לשני ואחראים על התקשורת הבין תאית);  DHA היא חומצת השומן היחידה המצויה בריכוזים גבוהים במבנה העין.

DHA קריטית בחשיבותה עבור התפתחות הראיה וכישורי הלמידה; AA חשובה לגדילה תקינה ואחראית לייצור איקוזונואידים, מכיוון שהן מתחרות על מסלולים מטבוליים זהים, צריכה תזונתית גבוהה יותר של אחת חומצות השומן מובילה למחסור בחומצת השומן השנייה (דוגמת המצב בתזונה המערבית שבה חומצת השומן DHA נדירה בהרבה, ומכאן המחסור החמור באוכלוסייה, בעיקר אצל נשים הרות ומניקות שמחויבות לספק לעובר את ריכוזי ה- DHA הגבוהים להתפתחותו).

יכולת היילוד לסנתז את חומצות השומן
DHA ו- AA מוגבלת במיוחד בחודשים הראשונים לחייו. על סמך מגוון עדויות שמראות ריכוזי DHA גבוהים אצל העובר בהתאמה לתזונת האם, ידוע כי מעבר חומצות שומן אלו מתרחש באופן פעיל דרך השליה, כמו גם באמצעות חלב האם בהנקה. מגוון מחקרים מדווחים על הארכת משך ההריון בתגובה לתוספת DHA במהלך ההריון וכן על שיפור בחדות הראייה של היילוד.

מחקרים נוספים שבדקו השפעת תוספת
DHA לתינוק היונק הדגימו שיפור בהתפתחות פסיכומוטורית בגיל 30 חודשים כמו גם עלייה במבחני אינטליגנציה בגיל 4 שנים. ההכרה בחשיבות צריכת אומגה 3 בהריון והנקה הובילה להמלצות לתזונה מועשרת באומגה 3 לנשים הרות ומניקות – כ- 3 מנות דג שומני ממקור לא מזוהם ונקי מכספית (כגון סלמון או הליבוט)בשבוע או לחילופין תוסף של לפחות 200 מ"ג DHA ביום.

במחקרים אחרים, ערכו המדענים השוואה בין (א) תינוקות שקיבלו את ה- LC-PUFA בתחליף החלב, (ב) תינוקות שקיבלו חלב אם, ו-(ג) תינוקות שקיבלו תחליף חלב אם ללא תוספת של LC-PUFA. לתינוקות בשתי הקבוצות הראשונות היו תוצאות טובות יותר במבחני התפתחות שכלית וחדות ראייה מלתינוקות שקיבלו תחליף חלב אם ללא תוספת LC-PUFA. 

כיום ממליצים ארגוני בריאות רבים להשתמש בתחליף חלב אם עם תוספת
LC-PUFA.


חלק מארגוני הבריאות אף מחדדים את המלצתם ומציינים כי כמות של
DHA אפקטיבית היא מעל .0.3 % מכלל השמן  בתחליף החלב


רק במטרנה שלב 1 יש 
DHA ו ARA בכמות של 0.37% מכלל השמן,הקרובה ביותר לקיים בחלב אם.

  

 

 


מידע נוסף

 

סרטון בנושא חשיבות חומצות השומן LC-PUFA לבריאות התינוק»

 

הדפסשלח לחבר
לכתבות נוספות
אומגה 3 משפר כישורי למידה
6 כריכים לחזרה בריאה לבית הספר
עוברים לתזונת חורף
7 מיתוסים המלווים אותנו בחורף
5 הסודות הבריאים של החורף
כך תשמרו על בריאות ילדיכם החורף
כל מה שרציתם לדעת על החורף והתעטשתם לשאול
מתכונים מחממים לקטנטנים
לא עוד ביס בשביל סבתא